Award Winners

2020/21

Mike Biddulph Citizenship Award

Jasmin Kennedy

Age Champions and Runner Up (Boys and Girls)

Under 6- 
Champion: Grace Mitchell & Curtis Benson
Runner Up: Maddison Banham & Tyron Komene

Under 7
Champion: Indiana Vrbasso, Luke Molenda & Mason Rogers
Runner Up: Sophie Mitrovski

Under 8 
Champion: Sienna Berry & Mason Banham 
Runner Up: Ruth Toomey & Patrick McWhirter

Under 9 
Champion: Amelia Fish & Xavier Duckworth
Runner Up: Jessie Williams & Straughn Whitely

Under 10
Champion: Charlotte Mitrovski, Will Berry & Jindy Boyle
Runner Up: Anika Moodie

Under 11 
Champion: Sienna Hotker & PG Van Wyk
Runner Up: Lillian Molenda & Mitch Eley Woodhouse

Under 12
Champion: Georgia Whitelaw. Lucy Newton & Caleb Benson
Runner Up: Mason Watkins

Under 13 
Champion: Zoe Bascombe & Rory Wolfe
Runner Up: Demi Burns & Dylan Hotker

Under 14 
Champion: Mikaela Lock & Riley Robertson
Runner Up: Jacinta Cooper & Finlay Robertson

Under 15 Champion: NA
Runner Up: NA

Under 16 
Champion: Logan Lionetti, Keira Wiegele & Jasmin Kennedy
Runner Up: NA

Under 17 
Champion: NA
Runner Up: NA

Decima Norman

Under 6
Tyron Komene 97pts

Under 7
Mason Rogers 98pts

Under 8
Chanel Middleton 104pts

Under 9
Callum Benson 113pts

Under 10
Jindy Boyle 112pts

Under 11
Mitch Eley Woodhouse 115pts

Under 12
Caleb Benson 119pts

Under 13
Zoe Bascombe 119pts

Under 14-17s
Logan Lionetti 120pts

Sue Howlett PB Awards

Girls- Ruth Toomey

Boys- Tyron Komene

Peter Watson Mile

Under 6’s & 7’s race (700m)
Winner –Indiana Vrbasso & Mason Rogers

Under 8’s & 9’s race (700m)
Winner –Amelia Fish & Straughn Whitely

Under 10’s & 11’s race (mile)
Winner – Lillian Molenda & Mitchell Eley-Woodhouse 

Under 12’s & U13’s race (mile)
Winner- Demi Burns & Oliver Pass

Under 14’s to U17’s race (mile)
Winner – Mikaela Lock & Logan Lionetti 

Peter Watson Handicap

Under 6’s & 7’s race (700m) Grace Laming- McCoy & Reegan Lock

Under 8’s & 9’s race (700m) Ruth Toomey & Hamish Button

Under 10’s & 11’s race (1500m) Lillian Molenda & Mitch Eley-Woodhouse

Under 12’s & 13’s race (1500m) Lucy Newton & Caleb Benson

Under 14’s & 17’s race (1500m) Keira Wiegele & Bank Corser